Darmowa dostawa od 999,00 zł

6 najlepszych ćwiczeń z gumami fitness

2021-11-05
6 najlepszych ćwiczeń z gumami fitness

6 najlepszych ćwiczeń z gumami fitness

Wiele dziewczyn już dawno przeszło z treningu na siłowni na trening z gumami oporowymi w domu, ponieważ skuteczność tych ostatnich zaskakuje nawet najbardziej wytrwałych miłośniczek fitnessu. W naszym artykule zebraliśmy najlepsze ćwiczenia na najbardziej przystępnym cenowo sprzęcie sportowym.

Świetną opcją na utrzymanie ciała w dobrej formie bez chodzenia na siłownię są zajęcia z gumami fitness. Ten sprzęt sportowy pomaga zapewnić nie tylko trening siłowy, ale także obciążenie kardio, jednocześnie nie wymagając dużej przestrzeni do ćwiczeń.

Rodzaje gum fitness do treningów

Guma fitness to guma zamknięta w kółku. Wcześniej to sportowe akcesorium było wykonane tylko z gumy, było dość sztywne, mogło ocierać skórę i przesuwać ubrania, co mogło negatywnie wpłynąć na proces treningu. Teraz gumy fitness są wykonane z różnych materiałów, istnieją nawet gumy materiałowe.

ćwiczenie na ręce z gumą power band

W zależności od stopnia odporności rozróżnia się następujące rodzaje gum fitness:

  • do 5 kg - żółte, pomarańczowe, jasnozielone;
  • do 8 kg - czerwone;
  • do 18 - niebieskie, granatowe, ciemnozielone;
  • powyżej 19 kg - czarne.

Są też inne opcje. Zwróć uwagę na oznaczenia przy zakupie opaski fitness w sklepie.

Sport w domu: najlepsze ćwiczenia z opaską fitness

Wystarczy poświęcić 40 minut dziennie na treningi w domu, aby osiągnąć doskonałe efekty. Poniższe ćwiczenia są najlepsze dla zadbania o ciało i utrzymania go w dobrej kondycji.

Odwodzenie nóg

Załóż gumę fitness nad kolanami. Oprzyj łokcie na dowolnej wysokości odpowiedniej do wzrostu (krzesło, sofa, pufa, łóżko). Przyjmij pozycję na kolanach. Unieś zgiętą nogę do tyłu, zrób 20 powtórzeń.

Rumuński martwy ciąg

Stań prosto. Nadepnij na jeden koniec opaski stopą, a drugi trzymaj obiema rękami. Drugą nogę odstaw do tyłu. Teraz pochyl się do przodu, plecy wyprostowane, tułów opuszczony poziomo. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób po 30 powtórzeń na każdą nogę.

cwiczenie na nogi z tasma fitness

WYPROST BIODER W KLĘKU PODPARTYM

Załóż gumę tuż nad kolanami, stań na czworaka. Kolana - na wysokości miednicy, ręce pod ramionami i na szerokość ramion. Podnieś jedną nogę, zgiętą w kolanie, w górę, pozostań w tej pozycji. Patrz przed siebie, nie przechylaj głowy. Przywróć nogę do pierwotnej pozycji. Powtórz ćwiczenie z drugą nogą. Zrób 20 powtórzeń na każdej nodze.

trening na podwórku z gumą oporową

Odwodzenie nóg w pozycji leżącej

Połóż się na macie na plecach z ugiętymi kolanami. Ręce leżą wzdłuż ciała. Umieść gumę oporową tuż nad kolanami. Rozciągnij gumę rozszerzając kolana na szerokość bioder. Zrób 30 powtórzeń.

Unoszenie bioder w pozycji leżącej

Połóż się na plecach. Nogi ugięte w kolanach. Załóż opaskę fitness nad kolanami. Wyprostuj ramiona wzdłuż tułowia. Podczas wydechu unieś miednicę i ściśnij pośladki. Zatrzymaj się na chwilę w górnym punkcie, a następnie podczas wdechu powoli opuść miednicę do pierwotnej pozycji. Zrób 30 powtórzeń.

cwicząca dziewczyna z opaską mini band

Unoszenie bioder z unoszeniem nogi

Połóż się na plecach. Nogi ugięte w kolanach stoją na pełnej stopie. Załóż opaskę fitness nad kolanami. Ręce wyprostowane wzdłuż tułowia. Podczas wydechu powoli unieś miednicę i jedną nogę, napinając pośladki. Noga powinna być równoległa do podłogi. Pozostań w tej pozycji. Zrób wdech, powoli opuść miednicę i nogę do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę. Zrób 30 powtórzeń na każdą nogę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-10
Super, szybka wysyłka. Polecam.
2022-12-20
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Polecam
pixel