Darmowa dostawa od 999,00 zł

Co należy jeść będąc kulturystą: właściwa dieta dla kulturystów

2021-05-27
Co należy jeść będąc kulturystą: właściwa dieta dla kulturystów

Co należy jeść będąc kulturystą: właściwa dieta

Ciężko pracujesz na siłowni, dobrze się odżywiasz, ale Twoja waga się nie zmienia? Ważne jest, aby zrozumieć, że sam trening nie wystarczy i należy dostosować także dietę. Dziś dowiemy się, jak powinien odżywiać się kulturysta i przygotujemy menu dla Ciebie.

Zawartość:

  • Planowanie posiłków.
  • Stosunek ważnych substancji.
  • Dieta kulturysty.

Planowanie posiłków.

Zanim przemyślisz menu, określ swój cel:

  • Zdobywanie masy.
  • „Suszenie”.

Odżywianie w przypadku tych dwóch podejść jest inne, dlatego na początku powinieneś zrozumieć swój cel treningowy. Kulturysta powinien jeść 5-6 razy dziennie. Nie trzeba jeść tyle razy w skomplikowany sposób. Możesz zjeść 3 standardowe posiłki i przekąski. Należy obliczyć kalorie, aby zaplanować posiłek dla kulturysty. Wzór obliczeniowy:

  • Aktualna waga x 30. Jeśli suszysz.
  • Aktualna waga + 500 (1000) kalorii, jeśli planujesz przybrać na wadze. Formułę tę można dostosować dla każdego indywidualnie. Rozważ swoje parametry. Jeśli w trakcie takiej diety poczujesz głód, możesz bezpiecznie dodawać kalorie do swojej diety.

Dostosuj swoje menu samodzielnie, aby uzyskać najlepsze wyniki. Przeczytaj artykuł o tym, ile białka musisz wypić, aby przybrać na wadze.

Stosunek ważnych substancji.

Nie powinieneś skupiać się tylko na kaloriach, ważne jest również, aby spożywać wystarczającą ilość białka. Trzymaj się tego stosunku:

  • Spożywaj 50-60% węglowodanów.
  • 10-20% tłuszczu.
  • 20-30% białka.

Podczas suszenia spożywaj 2,2 grama białka na 1 kg masy ciała. Aby przybrać na wadze, weź 4 gramy białka na kilogram masy ciała.

Dieta kulturystów.

pośiłek kurczak brokuły zdrowe odżywianie dijeta sportowca

Porozmawiajmy teraz o żywności, jakiego rodzaju odżywiania należy przestrzegać.

Aby przytyć, należy do diety dodać rybę, oliwę z oliwek. Możesz także wziąć olej rybny.

 

Jeśli chodzi o węglowodany, są one złożone i proste. Aby przybrać na wadze, należy spożywać oba. Węglowodany proste są szybko wchłaniane przez organizm, dlatego należy je przyjmować przed wysiłkiem oraz w trakcie okna węglowodanowego, bezpośrednio po wysiłku. Złożone węglowodany szybciej się wchłaniają i to jest ich zaletą. Przyjmuj te węglowodany przez cały dzień, aby utrzymać poziom energii w organizmie.

 

Witaminy i odżywianie sportowe.

białko odzywki suplementy shaker witaminy

Planując dietę, nie zapomnij o specjalnym pożywieniu sportowców i witaminach. Suplementy sportowe mogą pomóc uzupełnić brakujące węglowodany i białka w ciągu dnia. Można go przyjmować podczas tych przekąsek. Zwróć szczególną uwagę na białko, łatwiej jest je uzupełnić podczas przyjmowania białek. Jak wybrać odpowiednie odżywianie sportowe do uzyskania masy, przeczytaj link.

Nie zapomnij też o przyjmowaniu witamin. Dobre efekty daje prawidłowe odżywianie i odżywianie sportowe w kompleksie. Ale jednocześnie organizm potrzebuje witamin, których ilość powinna być normalna. Jeśli planujesz wyschnąć lub przybrać na wadze, nie zapominaj, że wraz z treningiem powinieneś przepisać swoje osobiste menu, wybrać odżywianie sportowe i przyjmować witaminy. Tylko te wszystkie połączone działania pomogą Ci osiągnąć rezultaty, poprawić samopoczucie i ujędrnić ciało.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 706 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-13
Super obsługa
2022-10-05
Jestem bardzo zadowolona z maty . Dziękuję i polecam .
pixel