Darmowa dostawa od 999,00 zł

5 przydatnych akcesoriów fitness do efektywnych treningów w domu

2021-11-05
5 przydatnych akcesoriów fitness do efektywnych treningów w domu

5 przydatnych akcesoriów fitness do efektywnych treningów w domu

Treningi w domu mogą być równie korzystne jak bezpośredni trening z trenerem na siłowni. Wystarczy mieć w swoim arsenale kilka akcesoriów fitness, które zwiększą efektywność ćwiczeń. Porozmawiajmy o pięciu z nich.

Gumy oporowe

gumy oporowe mini band kolorowe tasmy fitness lateksowe

Gumy oporowe to uniwersalny „gadżet” do treningu z własnym ciężarem. Można je wykorzystać do wzmocnienia dowolnej grupy mięśniowej, a także są najmniejszym i najbardziej lekkim sprzętem sportowym spośród ogromnej większości istniejących. Tutaj znajdziesz więcej informacji o gumach do ćwiczeń.

Kostki do jogi

kołorowe kostki do jogi wałki do jogi

Kostki do jogi są często używane do zwiększenia obciążenia podczas pilates, jogi i rozciągania w celu poprawy równowagi i elastyczności. Używa się ich też aby zapobiec urazom, takim jak ból pleców lub ból szyi.

Hantle

żółte hantle kolorowe na fioletowej macie do ćwiczeń z gumami do treningu

Hantle mają za zadanie wywierać większy nacisk na mięśnie, wzmacniając je i zwiększając wytrzymałość. Najczęściej używa się hantli do wzmocnienia mięśni ramion, pleców i klatki piersiowej.

Piłka fitness

piłka gimnastyczna szara fitness ćwicząca dziewczyna w domu

Trening z piłką rzuca wyzwanie postawie i mięśniom brzucha. Dodatkowo piłka może pomóc w rozwijaniu poczucia równowagi, służyć jako dodatkowy ciężar podczas treningu a także do rozciągania.

Mata

różowa mata do ćwieczeń dziewczyna fit z matą do jogi

Miękka i antypoślizgowa mata jest niezbędna do jogi, rozciągania i wszystkich ćwiczeń, które należy wykonywać leżąc lub siedząc na podłodze. Oczywiście, uprawiając sport w domu, możesz obejść się bez maty. Jednak to ona pełni funkcję asekuracji, tworząc między tobą a podłogą stabilną powierzchnię. Jak wybrać matę? Przeczytasz o tym tutaj.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-19
bardzo sprawna realizacja zamówienia
2022-10-05
Polecam! świetny kontakt i bardzo szybka dostawa.
pixel