Darmowa dostawa od 120,00 zł

Power band - gumy oporowe do ćwiczeń

Powtarzanie stale tych samych ćwiczeń odrobinę już się nudzi? Czujesz, że twoje ćwiczenia stały się dość monotonne? A może chcesz zmusić swoje mięśnie do większego wysiłku? To znaczy, że najwyższa pora na gumy oporowe power band! Gumy power band wniosą nową energię i uatrakcyjnią twoje wysiłki. To jak powiew świeżego powietrza! Chcesz wiedzieć, w jaki sposób? Zostań z nami przez chwilę i zapoznaj się tym nowym narzędziem do ćwiczeń.

Zastosowanie gumy power band

Gumy oporowe sprawdzą się w każdym rodzaju treningu. Są idealne do każdej aktywności, w której powtarza się dany ruch kilkukrotnie lub w seriach.

Świetnie nadają się do ćwiczeń rozgrzewkowych i rozciągających.

Wykonasz z nimi bardzo wiele ćwiczeń docelowych wykonywanych na macie treningowej w domu czy na siłowni.

Power band sprawdzą się w treningu typu crossfit, gdzie ćwiczenia będą dynamiczne i wymagające dla ciała.

W przypadku rehabilitacji pomogą też przyspieszyć powrót do zdrowia.

Szerokie zastosowanie jest bezwzględnym atutem, jednak musimy pamiętać, że „trening czyni mistrza”.  Żaden z mistrzów nie został nim w tydzień czy miesiąc. Do sukcesu potrzebujesz też  regularności i czasu. Nic nie dzieje się samoistnie – tą teorię znamy wszyscy. Ważne, aby skutecznie przejść od niej do praktyki.

Zalety ćwiczeń z gumami Power Band

Liczne zalety sprawią, że szybko przekonasz się do gum power band:

 • Z pewnością wprowadzą urozmaicenie do treningu, który stanie się ciekawszy, umożliwia więcej innych ćwiczeń niż dotychczas.
 • Guma power band nakłada na ćwiczącego dodatkowy opór, a przez to zmusza nas do wykonania większej pracy. Dzięki temu, efekty w postaci mocniejszych mięśni pojawią się znacznie szybciej.
 • Szybsze efekty wyzwalają w nas motywację do dalszej pracy, a to plus uwalniające się dzięki treningom endorfiny, przekłada się też na bardziej pozytywne podejście do wszelkich codziennych wyzwań.
 • Z power band zaangażujesz łatwiej większość partii ciała. Gumy power band umożliwiają kompletny i kompleksowy trening.
 • Guma power band przyspiesza efekty w postaci wysmuklenia ciała, wyprostowania sylwetki, jak też zgubionych kilogramów. Rzeźbimy nie tylko poszczególne mięśnie ale całą sylwetkę.
 • Zyskuje też skóra, która staje się gładsza, bardziej jędrna, młodsza. Nastąpi widoczna redukcja skórki pomarańczowej.
 • Gumy oporowe power band znajdują też swoje zastosowanie w procesach rehabilitacji, coraz częściej widzimy je w gabinetach fizjoterapeutów.
 • Mamy do dyspozycji wybór oporów. Gumy power band możesz wybrać w zależności od potrzeb i własnych możliwości, od niewielkich, kilkukilogramowych po takie, dające opór kilkudziesięciu kilogramów.
 • Guma oporowa power band zajmie niewielką przestrzeń w twoim plecaku i możesz zabrać ją w każde miejsce, w którym masz ochotę poćwiczyć.
 • Gumy power band są wykonane z materiału o wysokiej jakości, są bardzo wytrzymałe i posłużą ci na długie lata, jeśli są używane zgodnie z zaleceniami.
 • Pojedyncze gumy oporowe lub zestaw będą też zawsze trafionym prezentem dla wszystkich ćwiczących bliskich czy przyjaciół.

Jak ćwiczyć z gumami power band?

Ta guma oporowa jest bardzo wszechstronna.

Z power band wykonasz ćwiczenia w różnych pozycjach i w różnych dyscyplinach, jakie praktykujesz. Użyjesz jej i w ćwiczeniach jogi lub na zajęciach pillates`a, ale też w dynamicznych ćwiczeniach cardio.

Gumy oporowe zakładamy na przykład na stopy, na ramiona, pod dłonie – w zależności od ćwiczonej w danym momencie partii ciała czy wykonywanej pozycji. Najlepiej rozpisać sobie plan treningowy, w którym poszczególne ćwiczenia będą podzielone na konkretne dni tygodnia, tak, aby plan w ramach całego tygodnia, objął wszystkie partie mięśniowe.

Na początku, w większości ćwiczeń, zaczynajmy od mniejszych oporów, a dopiero z czasem, kiedy ciało się już przyzwyczai przechodzimy do gum power band ze stopniowo wyższymi oporami. Dla ułatwienia, poszczególne opory różnią się kolorami. Można wybrać jedną gumę oporową z konkretną siłą. Możesz zdecydować się na dwa określone opory lub pełen zestaw, umożliwiający jeszcze bardziej urozmaicony trening.

Guma power band do podciągania na drążku – jaki kolor i opór wybrać?

Pewnie będzie to odrobinę zaskakujące – ale początkujący muszą zacząć to ćwiczenie od nauki zwisu. Należy zacząć od umiejętności stabilizacji swojego ciała w takiej pozycji. Napinamy mięśnie i staramy się utrzymać w linii prostej. Nie bujamy się na drążku. Kiedy ta umiejętność jest opanowana dopiero wtedy postarajmy się wykonać podciągnięcia z gumami power band.

Przewieszamy ją bezpiecznie przez drążek. Upewnij się, że tak jest. Następnie zaczepiamy ją pod kolana lub pod stopy.

W tym ćwiczeniu postępujemy odwrotnie z oporami niż w przypadku pozostałych ćwiczeń. Guma z największym oporem da najlepsze wsparcie i najbardziej efektywnie wesprze twoje pierwsze podciągnięcia na drążku. Dlatego na początku wybieramy gumę o najwyższym oporze. Czym większy opór, tym łatwiej uda ci się podciągnąć. Guma działa jak wsparcie.

W momencie, kiedy poczujesz się pewniej a podciągnięcia z najwyższym oporem będziesz robić już z łatwością, wtedy zmień gumę power band na taką z niższym oporem. I stopniowo postępujemy tak samo z kolejnymi, coraz niższymi oporami aż do momentu, kiedy będziesz używać tej o najniższym oporze.

 

 

Power band umożliwi kompleksowy trening a efekty zauważysz znacznie szybciej. To drobny, ale niezwykle skuteczny element treningu a świat fitness wręcz oszalał na ich punkcie. Jednak akurat w tym szaleństwie jest metoda!

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dobierzesz sobie najwyższej jakości, sprawdzone gumy oporowe, jakich potrzebujesz, a w razie dalszych pytań – z przyjemnością doradzimy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 706 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-22
Polecam !
2022-10-13
Super obsługa
pixel