Darmowa dostawa od 999,00 zł

Ćwiczenia ogólnorozwojowe z użyciem gum power band

2022-09-01
Ćwiczenia ogólnorozwojowe z użyciem gum power band

Ćwiczenia ogólnorozwojowe z użyciem gum power band  

Już w przedszkolu przykłada się dużą wagę do gimnastyki i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, małe dzieci są pełne energii i chęci do ruchu. Co się dzieje, że te chęci później zanikają? No cóż, niestety w dzisiejszym, zwariowanym świecie, ogromną konkurencję stanowi wirtualny świat, który przenosi życie do komputerów czy komórek, a tym samym sprawia, że czasu na aktywność fizyczną pozostaje niewiele. Czas ucieka, dzieci rosną, a z tych dzieci później wyrastają niezbyt sprawni dorośli… 

Dobra wiadomość jest jednak taka, że możemy ten stan poprawić w każdym wieku i naprawdę niewiele do tego potrzebujemy! Wprowadźmy do swojej rutyny ćwiczenia ogólnorozwojowe a z czasem dodajmy elementy, które zdecydowanie uatrakcyjnią nasze wysiłki – idealnie nadaje się do tego guma power band. 

Czym są ćwiczenia ogólnorozwojowe?

Dlaczego warto wprowadzić ćwiczenia ogólnorozwojowe z gumą power band? 

Czym są ćwiczenia ogólnorozwojowe? 

Ćwiczenia ogólnorozwojowe skupiają się na całym naszym ciele i wszystkich partiach mięśniowych. Nie jest ważne czy mamy lat 15 czy 60 to od nich powinniśmy zaczynać, szczególnie, jeśli mieliśmy dłuższą przerwę w aktywności fizycznej. Są one proste, nie forsują organizmu, każdy jest w stanie je wykonać. Wykonywane co drugi dzień (dajmy mięśniom też czas na odpoczynek) szybko wpłyną na poprawę kondycji, siłę naszych mięśni i ogólne samopoczucie.

I znowu przypomnimy sobie przedszkole, ponieważ najbardziej popularne ćwiczenia ogólnorozwojowe to:- pajacyki, wspinanie na palcach, jaskółka, skłony czy siedzenie po turecku.

Brzmi znajomo. Pamiętacie, prawda?

Kiedy już mamy za sobą pierwsze ogólnorozwojowe treningi, warto wprowadzić do nich dodatkowe elementy – wypróbujmy wspaniałą i wszechstronną gumę power band! 

Dlaczego warto wprowadzić ćwiczenia ogólnorozwojowe z gumą power band? 

Ćwiczenia należy urozmaicać a guma power band daje nam szereg możliwości. Guma power band pomoże jeszcze lepiej aktywować najsłabsze partie ciała i poprawi naszą koordynację oraz mobilność. Daje nam dodatkowy opór a tym samym zmusza nasze mięśnie do zwiększonego wysiłku, dając lepsze efekty. Szybko je zauważymy, jeśli będziemy jej regularnie używać.Dodatkowo, guma power band okaże się niezwykle skuteczna w rehabilitacji i powrocie do zdrowia oraz do aktywności fizycznej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Możliwości użycia power band w szeroko pojętych ćwiczeniach ogólnorozwojowych są nieograniczone. 

Mamy do wyboru gumy power band o różnym oporze, możemy więc z czasem przechodzić do tych z tym większym. Możemy wybierać wśród gumy z oporem od kilku aż do kilkudziesięciu kilogramów. Gumy power band są różnokolorowe, każdy kolor oznacza inny opór.Posiadamy każdą gumę power band, jakiej w danym momencie potrzebujesz. Ponadto, nasze gumy są niezwykle wytrzymałe i zajmują niewiele miejsca. Możemy ją zawsze mieć w torebce czy plecaku i ćwiczyć gdziekolwiek mamy na to ochotę. 

Właściwie każde ćwiczenie ogólnorozwojowe można wykonać właśnie z gumą power band, pierwsze sesje warto zrobić jednak pod okiem profesjonalisty, trenera, aby mieć pewność, że wykonujemy te ćwiczenia poprawnie technicznie. Jest to ważne. Ważne też, aby zrozumieć, jakie ćwiczenie wpływa, na które partie mięśniowe. Dlatego warto, aby na starcie ktoś mógł w tym nam pomóc. 

Niech różni Ciebie od innych to, że nie tylko mówisz o tym jak poprawić kondycję i sylwetkę – ale naprawdę to robisz! Zarażaj chęcią do ćwiczeń z gumą power band znajomych i rodzinę! 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-08
Bardzo dobrze i szybko zrealizowane. Polecam
2022-12-26
Szybka dostawa i towar wysokiej jakości, polecam!
pixel