Darmowa dostawa od 999,00 zł

Dysk sensoryczny, poduszka sensoryczna (TOGU) - ćwiczenia i efekty

2022-10-24
Dysk sensoryczny, poduszka sensoryczna (TOGU) - ćwiczenia i efekty

Dbanie o swoje zdrowie w zaciszu domowym zyskuje na popularności. Zaczynamy częściej ćwiczyć w domach, chcemy zyskać odporność, lepszą wydolność organizmu czy zgubić kilka kilogramów. To dobre czynniki motywujące. Aby urozmaicić nasze domowe ćwiczenia warto pomyśleć o dodatkowych elementach, które wzbogacą nasz trening, ale też sprawią, że nasze ćwiczenia będą znacznie bardziej efektywne. Jednym z takich „narzędzi” jest poduszka sensoryczna.

Czym jest poduszka sensoryczna i czym się charakteryzuje?

To przyrząd, który jest wykorzystywany do ćwiczeń, do odpoczynku a także do zabawy. Zazwyczaj ma kształt okrągły, jest płaska, a w górnej części posiada liczne wypustki, mające za zadanie stymulację sensoryczną i masowanie. Druga strona poduszki jest gładka.

Inne nazwy, jakie możemy spotkać to poduszka lub dysk sensomotoryczny. Natomiast mniejsze, ale trochę bardziej wypukłe poduszki sensoryczne często nazywane są jeżykami, ponieważ kształtem i wyglądem mogą je rzeczywiście przypominać. Te nazwy stosujemy zamiennie, finalnie odnoszą się do dysków przynoszących te same efekty.

W zestawach, oprócz dysku, zawsze znajduje się pompka do poduszki, która pozwala każdemu na dopasowanie indywidualne stopnia napompowania i naprężenia poduszki.

Poduszki sensoryczne bardzo często spotykamy na siłowni, w gabinetach fizjoterapeutycznych, a teraz możemy mieć je w swoim domu.

Jak działa poduszka TOGU?

Poduszka sensoryczna Togu ze względu na plaski kształt najczęściej używana jest jako poduszka do siedzenia. Osoby pracujące przy komputerze szybko odczują poprawę samopoczucia. Wypustki nie tylko stymulują i pobudzają krążenie w obszarze pośladków i górnej części ud, ale też dają ulgę zmęczonym i często obolałym plecom i przynosi ukojenie.  Dzieje się tak dzięki stymulacji ruchów krążków międzykręgowych. Długotrwałe siedzenie nie wychodzi nam na zdrowie a ten dysk sensoryczny minimalizuje jego skutki.

Poduszka sensomotoryczna ma znaczniej więcej zalet i daje wspaniałe efekty przy różnych dolegliwościach:

  • Poduszki sensomotoryczne są używane do poprawy koordynacji ruchowej i stabilizacji stawów i kręgosłupa. Istnieje szereg ćwiczeń polegających na stawaniu na poduszkach (najlepiej każda stopa na oddzielnej) i utrzymywaniu równowagi.
  • Nasz dysk sensomotoryczny świetnie sprawdzi się jako masażer stóp, pobudzi receptory i krążenie, da ulgę stopom po ciężkim dniu.
  • Siedzenie na dysku wymusza utrzymywanie prawidłowej postawy a przez to wpływa na korygowanie wad postawy i zmniejszenie napięcia mięśni. To wpływa też na redukcję bólu pleców.
  • Stymulacja receptorów dzięki siedzeniu na poduszce lub opieraniu stóp wpływa też pozytywnie na poziom naszej koncentracji.
  • Nie bez powodu używane są w fizjoterapii i sesjach rehabilitacyjnych, pourazowych – mają wpływ na wzmacnianie mięśni pleców i grzbietu.
  • Dodatkowo, poduszki sensoryczne mogą stanowić urozmaicenie lub uzupełnienie twoich ćwiczeń w domu lub na siłowni.
  • Stanowią zdrową zabawę z dzieckiem. Tak jak poduszka wpłynie na ciebie, tak samo wpłynie na twoje dziecko.

Poza licznymi zaletami zdrowotnymi, poduszki sensoryczne mogą stanowić wspaniały prezent dla osób w każdym wieku. Wysoka jakość i estetyka wykonania z pewnością zapewnią satysfakcję obdarowanego.

Jaką poduszkę sensoryczną wybrać?

Wszystko zależy od tego, do czego chcesz jej używać. Szeroki wybór produktów tego rodzaju pozwoli ci wybrać najlepszą poduszkę do twoich potrzeb. Niezależnie od rozmiaru, wypukłości, czy wysokości wypustek - wszystkie mają podobne cechy i dają podobne efekty w aspektach zdrowotnych.

Jeśli ma to być poduszka  sensoryczna dla dzieci – warto pomyśleć o naszych „jeżykach”, które mogą służyć do ćwiczeń, ale też po prostu do dobrej i zdrowej zabawy. Dzieci mogą też korzystać z tych większych, przeznaczonych dla dorosłych.

Jeśli poduszka ma być wykorzystywana pod odcinek lędźwiowy i stanowić oparcie – wtedy poduszka powinna być trochę mniejsza, dzięki temu będzie dokładniej przylegać i masować plecy w dolnym odcinku.

W przypadku wykorzystywania dysku do siedzenia – po prostu musi zmieścić się na krześle i umożliwiać wygodne siedzenie na nim.

Jak widać, terapia sensoryczna w domu jak i w miejscu pracy jest możliwa. Dysk sensomotoryczny nie wymaga dodatkowego czasu, możesz go używać wykonując pracę na komputerze czy oglądając telewizję.

Taki dysk to samo zdrowie! Przekonaj się!

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-08
Bardzo dobrze i szybko zrealizowane. Polecam
2022-12-20
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Polecam
pixel