Darmowa dostawa od 999,00 zł

Gumy oporowe Power Band: do czego służą

2021-08-23
Gumy oporowe Power Band: do czego służą

Gumy oporowe Power Band: do czego służą

Power Band to elastyczne gumy lateksowe do treningu siłowego. Power bandy mają wiele poziomów oporu i są zaprojektowane tak, aby rozwijać mięśnie Twojego ciała. Ten sprzęt fitness może być używany zarówno w domu, jak i na siłowni do ćwiczeń z wolnymi ciężarami.

Pętle gumowe ze względu na swoją wygodę i uniwersalność są bardzo aktywnie wykorzystywane w różnych treningach. Znalazły zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych: sportach walki, crossfit, trójboju siłowym, sportach zespołowych, lekkiej atletyce i podnoszeniu ciężarów, treningu funkcjonalnym i siłowym. Power bandy wykorzystywane są również podczas rehabilitacji urazów układu mięśniowo-szkieletowego, w tym przez sportowców wyczynowych.

Power band co to jest i jakie jest ich zastosowanie

zestaw kołorowych power bandów do treningu crossfit i cardio

Power band to zamknięte gumki o różnych szerokościach. Im szersza taśma, tym większy ma opór. Opór określa poziom obciążenia: z reguły waha się od 5 do 100 kg. Ćwiczenia siłowe i plyometryczne można wykonywać za pomocą power bandów, a także w połączeniu z hantlami lub sztangą do dodatkowego obciążenia. Power bandy są wygodne do mocowania do sprzętu, dlatego są często wykorzystywane przez sportowców w kulturystyce.

Trening z power band zapewnia optymalny rozwój mięśni przy minimalnym obciążeniu stawów i tkanki łącznej. Ponadto, ze względu na napięcie gumy, obciążenie mięśni wzrasta i osiąga maksymalną wartość w szczytowym momencie skurczu mięśni, co pozwala zniwelować wady pracy z żelazem. To wielofunkcyjne urządzenie może zarówno utrudnić ćwiczenia poprzez zwiększenie oporu, jak i uprościć ćwiczenia poprzez zmniejszenie ciężaru ćwiczącego (na przykład podciąganie).

Zalety power band

1. W przeciwieństwie do treningu z wolnym ciężarem, ćwiczenia z power band zmuszają mięśnie do zwiększania siły w całym zakresie ruchu w sposób przyrostowy, zwiększając w ten sposób fazę obciążenia.

2. Dzięki treningom z power band możesz ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe i ujędrniać ciało bez ciężkiego, nieporęcznego sprzętu.

3. Trening z power band pomaga rozwinąć wybuchową siłę i prędkość poprzez aktywację szybkich włókien mięśniowych. Dlatego gumy są aktywnie wykorzystywane w crossfit, sportach walki i treningu funkcjonalnym.

4. To kompaktowy rodzaj sprzętu sportowego: można z niego korzystać w domu (nie zajmują dużo miejsca) lub zabrać ze sobą na siłownię (są lekkie).

5. Trening z power band aktywuje mięśnie stabilizujące oraz gorset mięśniowy, co sprawia, że trening jest bardziej efektywny i zmniejsza ryzyko kontuzji.

6. Ćwiczenia z gumowymi power band są łagodniejsze dla stawów i tkanki łącznej niż ćwiczenia z wolnymi ciężarami, ze względu na stopniowe i łagodne napięcie.

ćwiczenie z czerwonym power bandem na podwórku

7. Power bandy mają kilka poziomów oporu, dzięki czemu możesz dobrać optymalne obciążenie dla siebie w zależności od rodzaju taśmy.

8. Ćwiczenia z power bandami urozmaicają obciążenie treningowe, dają nowy impuls mięśniom, pomagają uniknąć rutyny i stagnacji po monotonnych ćwiczeniach.

9. Dzięki power band bardzo łatwo i szybko można nauczyć się tak przydatnego, ale trudnego ćwiczenia, jak podciąganie.

10. Możesz użyć power bandów z hantlami i sztangą, zwiększając w ten sposób obciążenie i czyniąc je bardziej równomiernym i fizjologicznym.

Zazwyczaj w zestawie znajduje się 3-5 taśm o różnym stopniu oporu. Do treningu całego ciała lepiej jest kupić zestaw power band, ponieważ duże i małe mięśnie wymagają różnych obciążeń. Jeśli nie potrzebujesz zestawu możesz kupić osobną taśmę o określonym rozmiarze. Pamiętaj, że poziom oporu jest zwykle bardzo przybliżony i należy to wziąć pod uwagę przy wyborze gumy. Aby zwiększyć obciążenie, możesz złożyć taśmę na pół.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-20
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Polecam
2022-12-19
bardzo sprawna realizacja zamówienia
pixel