Darmowa dostawa od 999,00 zł

Jak uwidocznić mięśnie brzucha: skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha.

2021-07-14
Jak uwidocznić mięśnie brzucha: skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Jak uwidocznić mięśnie brzucha: skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Wyrzeźbiony brzuch to marzenie każdego kto chodzi na siłownie. Aby uzyskać zarys sześciopaka na brzuchu nie możesz się obejść bez treningów na mięśnie brzucha.W tym artykule opowiemy o skutecznych ćwiczeniach na mięśnie brzucha, które pomogą uzyskać zarys sześciopaka.

Niewidoczne mięśnie brzucha?

Wiele osób robi ćwiczenia na mięśnie brzucha, ale nie widzi wyniku. Powodem jest to, że w miejscu, gdzie zlokalizowane są nasze mięśnie nad nimi znajduje się warstwa tłuszczu. Wiele osób ma zarysowane mięśnie brzucha, nawet gdy nie ćwiczą. To dlatego, że mają mało tkanki tłuszczowej.

Jednak większość ludzi nie ma zarysowanych mięśni brzucha. Nawet jeśli masz mało tkanki tłuszczowej, nadal pozostaje warstwa tłuszczowa, pod którą znajdują się wymarzony zarys sześciopaku. Najczęściej tłuszcz gromadzi się w okolicach brzucha. Wynika to z niewłaściwej diety, małej aktywności fizycznej i obecności stresu.

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej?

W Internecie jest wiele wskazówek na ten temat. Sugerują uprawianie sportu, prawidłowe odżywianie i dietę. Niektóre z tych wskazówek mogą Ci naprawdę pomóc. Nie ma znaczenia, jak zdecydujesz się pozbyć warstwy tłuszczowej, bez aktywności fizycznej nie można uzyskać wyrzeźbionego brzucha. Aby mieć wymarzoną sylwetkę musisz regularnie trenować. Aby mieć wyrzeźbione mięśnie brzucha, należy wykonać ćwiczenia pompujące te mięśnie.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Na wygląd brzucha mają wpływ ćwiczenia, jakie wykonujemy. Poniżej znajduje się lista najskuteczniejszych.

    • Brzuszki to najpopularniejsze ćwiczenie na brzuch.

Musisz się położyć na plecach, przykleić dolny odcinek pleców do podłogi, a ręce założyć za głowę. Wzrok skieruj w sufit i trzymaj rozstawione łokcie (nie zbliżaj ich do głowy, nie ciągnij nimi głowy). Podnieś górną część ciała, odklejając łopatki od podłogi i spinaj mięśnie brzucha.

ćwiczenie na mięśnie brzucha brzuszki na macie do jogi

    • Brzuszki ze skrętem tułowia

Połóż się na plecach i ręce skrzyżuj za głową; unieś barki i następnie wykonuj skręt raz w prawą, raz w lewą stronę.

mata do ćwiczeń trenująca dziewczyna fitness

    • Plank (deska).

Plank polega na utrzymaniu ciała w linii prostej poziomo nad podłogą podczas oparcia na palcach stóp oraz ugiętych przedramionach (są także wersje deski z oparciem na dłoniach przy wyprostowanych ramionach). Deska doskonale wzmacnia mięśnie głębokie, zatem warto ją regularnie wykonywać.

ćwiczenie deska dziewczyna fit w niebieskim stroju

    • Rowerek.

Połóż się na plecach, ręce załóż za głowę, unieś nogi. Zbliżaj naprzemiennie łokcie do przeciwnej nogi. Utrzymuj napięty brzuch.

ćwiczenie rowerek na mięśnie brzucha

    • Ćwiczenia na poziomym drążku.

Samo wiszenie na drążku angażuje do pracy mięśnie brzucha. Dzięki dodaniu elementu podnoszenia nóg, brzuch musi wykonać znacznie większą pracę, zarówno podczas inicjowania ruchu jak i jego wyhamowania.

silownia ćwiczenie na drążku akcesoria do ćwiczeń

Dzięki różnym rodzajom brzuszków, uniesień nóg, możesz budować mięśnie brzucha. Dodaj ćwiczenia na brzuch do rutynowego treningu. Rób ćwiczenia na brzuch minimu trzy razu w tygodniu, aby jak najszybciej zobaczyć wykształtowane mięśnie brzucha.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-18
Produkty bardzo dobrej jakości oraz błyskawiczna przesyłka
2022-12-26
Szybka dostawa i towar wysokiej jakości, polecam!
pixel