Darmowa dostawa od 999,00 zł

Jak zacząć biegać?

2021-07-28
Jak zacząć biegać?

Jak biegać szybciej i nie męczyć się? 10 taktyk

Najprawdopodobniej każdy w swoim życiu miał doczynienia z bieganiem. Teraz bieganie jest bardzo popularne. Nie jest to takie proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Dzisiaj przeczytasz o tym, jak nauczyć się szybko biegać i nie męczyć się.

Jak biegać szybko i nie męczyć się?

Aby to zrobić, musisz przygotować swoje ciało do treningu.

 • Ćwicz skutecznie. Na początku treningu mamy dużo energii i chcemy przyspieszyć, ale nie powinieneś poświęcać całej swojej energii na samym początku. Ustaw tempo, które jest dla Ciebie wygodne i trzymaj się go przez cały trening.
 • bieg sportowiec ćwiczenie cardio bieganie
 • Biegnij rozluźniony. Aby nauczyć się biegać szybko, bez zmęczenia, należy używać tylko mięśni tułowia. Nie obciążaj szyi i ramion podczas ćwiczeń. Im bardziej spięty jesteś, tym szybciej się zmęczysz.
 • Poruszaj rękami w przód i w tył. Podczas treningu skup się na rękach. Zegnij ręce w łokciach i poruszaj nimi w przód i w tył.
 • Nie zapomnij o oddychaniu. Za każdym razem, gdy zaczynasz nową serię, przez pierwsze 30 sekund wdychaj powietrze przez nos i wydychaj przez usta. W ten sposób będziesz mógł odzyskać oddech. Powinieneś zwracać uwagę na swój oddech za każdym razem, gdy pokonujesz dystans 1 km.
 • Obserwuj tętno. Jeśli masz smartwatch lub bransoletkę fitness, używaj jej podczas treningu. Obserwuj swoje tętno, aby nieprzeciążać organizmu.
opaska fitness mierzy tętno po treningu

Wskazówki dla biegaczy.

 • Śledź czas i dystans który pokonałeś dla zwiększenia motywacji. W ten sposób możesz porównać swoje wyniki i dalej się rozwijać. Z czasem odkryjesz, że zacząłeś szybciej pokonywać ten dystans.
 • Zwiększaj dystans o 10% na każdym treningu. Dzięki temu organizm nie będzie bardziej zmęczony, ale będziesz mógł pokonywać większe dystansy.
 • Nie zapomnij sprintować podczas zajęć. Jeśli biegasz na bieżni, ustaw nachylenie na okres 5 minut, to pomoże zbudować Twoją wytrzymałość. Sprint pomoże również urozmaicić Twoje treningi.
 • Jeśli często myślisz o tym, jak nauczyć się szybko biegać i nie męczyć się, trenuj swoją wytrzymałość. Pomoże Ci w tym muzyka. Pobierz swoją ulubioną playlistę i rozpocznij trening. Muzyka sprawi, że zapomnisz o zmęczeniu i zmotywuje Cię do nowych osiągnięć. Słuchanie muzyki sprawi, że poczujesz się zrelaksowany i będziesz mógł ćwiczyć dłużej.
 • Zaleca się również przestrzeganie codziennej rutyny, prawidłowe odżywianie i picie wystarczającej ilości wody dziennie. Zjedz posiłek o wysokiej zawartości węglowodanów na kilka godzin przed treningiem. Wypij pół litra wody na pół godziny przed bieganiem. Podczas ćwiczeń pij tyle wody, ile chcesz. Nie zapomnij o rozgrzewce, wykonaj kilka ćwiczeń, aby rozgrzać mięśnie.

Trenuj regularnie i stopniowo zwiększaj dystans. Zajęcia pomogą Ci trenować wytrzymałość i nie męczyć się.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-08
Bardzo dobrze i szybko zrealizowane. Polecam
2022-10-05
Polecam! świetny kontakt i bardzo szybka dostawa.
pixel