Darmowa dostawa od 999,00 zł

Mata do akupresury - do czego służy?

2021-07-09
Mata do akupresury - do czego służy?

Mata do akupresury - do czego służy?

Akupresura to znana od ponad 7 tysięcy lat metoda leczenia wywodząca się ze starożytnych Chin. Technika ta polega na uciskaniu określonych punktów na ciele, w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Regularne masaże akupresurowe przynoszą ulgę i poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Czym jest mata do akupresury?

Mata do akupresury została stworzona przez specjalistów zajmujących się akupresurą. To właśnie oni stworzyli przyrząd w kształcie maty, który niesie ze sobą dobroczynne działanie tej chińskiej metody walki z bólem.

Mata z kolcami jest współczesnym obliczem akupresury. Umożliwia ona samodzielne oraz w pełni bezpieczne wykonywanie masażu w domu. Budowa maty do akupresury mogą być różne, ale zawsze jest to po prostu mata z kolcami. Kolce maty do akupresury, nie przebijają skóry (tak jak w przypadku akupunktury) i wykonane są z bezpiecznego, nie uczulającego materiału. Przymocowane zostały do pokrowca w kilku lub kilkunastu rzędach, co gwarantuje równomierny i optymalny ucisk. Działanie kolców widoczne jest już po chwili leżenia na macie. Ciało pod wpływem nacisku na kolce eliminuje napięcie, skurcze i rozluźnia mięśnie. Mata z kolcami to jeden z najczęściej wybieranych domowych sposobów do walki z bólem.

fioletowa mata z kolcami masaż matą do akupresury

Mata do akupresury będzie skuteczna przy:

  • bólach kręgosłupa (np. rwa kulszowa),
  • zmianach zwyrodnieniowych,
  • stanach zapalnych narządu ruchu,
  • bólach stawów,
  • migrenach i napięciowych bólach głowy, porannych sztywnościach karku,
  • bólach nóg,
  • stanach ogólnego przemęczenia i osłabienia organizmu,
  • stanach depresyjnych i stresowych.

Jak długo można leżeć na macie do akupresury?

W początkowym etapie warto położyć matę na miękkim podłożu (np. zwykła mata fitness) i ułożyć się na niej w t-shircie. W późniejszym okresie, gdy ciało przyzwyczai się do takiej formy nacisku, powinniśmy używać maty do akupresury na gołe ciało. Na początek taka sesja nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. Najlepiej na początku leżeć 5 minut i z czasem wydłużać sesje. Po przyzwyczajeniu skóry do działania maty możemy wydłużyć czas leżenia do 30 minut. Górna granica zależy tak naprawdę od subiektywnych odczuć danej osoby.

Poza leżeniem na plecach, na macie możemy także położyć się bokiem, przodem, bądź w każdej innej pozycji, w której oddziaływać będziemy na wybraną część ciała, na rozluźnieniu jakim mocno nam zależy.

poduszka do akupresury eco masaż stóp

Mata do akupresury – przeciwwskazania

Mata do akupresury nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży oraz osoby zmagające się z problemami dermatologicznymi (grzybica, choroby zakaźne skóry, świeże rany). Przeciwwskazaniem są również zaburzenia krzepliwości krwi. Chorzy na nowotwory mogą korzystać z maty jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-19
bardzo sprawna realizacja zamówienia
2022-10-13
Super obsługa
pixel