Darmowa dostawa od 999,00 zł

Aerobik na odchudzanie w domu i na siłowni

2021-07-01
Aerobik na odchudzanie w domu i na siłowni

Aerobik na odchudzanie w domu i na siłowni

Osoby, które chcą schudnąć, włączają trening aerobowy do swoich zajęć sportowych. W tym artykule przeczytacie o tym, czym jest aerobik i na jakich ćwiczeniach połega. Aerobik to zestaw ćwiczeń wykonywanych w tym samym rytmie i przez określony czas. Podczas takich ćwiczeń pracują różne mięśnie ciała, organizm zużywa więcej tlenu, który jest niezbędny do utraty wagi. Aerobik jest często określany jako trening cardio.

Zalety ćwiczeń aerobowych.

  • Podczas takiego treningu masz więcej energii
  • Uwalnianie endorfin. Nastrój znacznie się poprawia.
  • Poprawa oddychania i układu krążenia.
  • Zapobieganie zawałom serca i udarom.
  • Spalanie tłuszczu - odchudzanie.

Dlaczego można schudnąć dzięki aerobikowi?

trening na siłowni ze stepami ćwiczenia cardio w domu i na siłowni

Kiedy człowiek spożywa mniej kalorii niż spala, organizm potrzebuje dodatkowego odżywiania i zaczyna pobierać energię z tłuszczu. W tym przypadku tłuszcz pełni rolę źródła energii dla organizmu. W związku z tym można stracić na wadze, gdy ilość spalanych kalorii jest większa niż spożywanych z jedzeniem.

Aerobik na odchudzanie w domu, na siłowni i w plenerze.

ćwiczenia joga aerobik w plenerze rozciąganie stratching

Do aerobiku nie musisz kupować karnetu na siłownię ani ćwiczyć na podwórku. Te ćwiczenia są łatwe do wykonania w domu. Znajdź odpowiednie filmiki treningowe w internecie i trenuj, kiedy Ci to odpowiada. Do aerobiku można kupić matę, dla dodatkowego obciążenia można wykorzystać step do ćwiczeń, skakankę i inne akcesoria.

Dla urozmaicenia domowych treningów aerobowych można dodać treningi na świeżym powietrzu. Nie musisz brać całego sprzętu treningowego i biec trenować na podwórko. Wystarczy dodać spacery na świeżym powietrzu do swojego harmonogramu. Do ćwiczeń aerobowych nie świeżym powietrzu można zaliczyć bieganie, piłkę nożną i inne gry sportowe.

Jeśli nie możesz ćwiczyć w domu, idź na siłownię. Zaletą siłowni jest to, że znajdziesz tam różne symulatory do treningu aerobowego: orbitreki, bieżnie, rower stacjonarny, steppery. Możesz zwrócić uwagę na fitness, na przykład dance aerobik lub aerobik sportowy, aqua fitness. Dla tych, którzy kochają pływanie, dobrym pomysłem będzie basen. W ten sposób nie tylko schudniesz, ale także zadbasz o swoją postawę.

Czas trwania zajęć sportowych.

trening dla dziewczyn z trenerem w plenerze humor

Aby schudnąć i poprawić swoje zdrowie, powinieneś ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania treningu to 60 minut. Nie zapomnij o rozgrzewce przed i po treningu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami ćwicz stopniowo. Zacznij od półgodzinnego treningu, a następnie zwiększ do godziny. Nie ćwicz od razu w szybkim tempie, wykonuj ćwiczenia tak, jak czujesz się komfortowo. Po kilku miesiącach ćwiczeń Twoje tempo i wytrwałość zwiększy się.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-08
Bardzo dobrze i szybko zrealizowane. Polecam
2022-12-20
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Polecam
pixel