Darmowa dostawa od 999,00 zł

Gumy do ćwiczeń – charakterystyka, zastosowanie, efekty, zalety, wybór gumy

2021-08-11
Gumy do ćwiczeń – charakterystyka, zastosowanie, efekty, zalety, wybór gumy

Gumy do ćwiczeń – charakterystyka, zastosowanie, efekty, zalety, wybór gumy

Masywne maszyny fitness mają świetną alternatywę: gumy fitness. Sprzęt ten nie zajmuje dużo miejsca, ale jednocześnie nie ustępuje wydajnością wielu symulatorom z sali fitness. Podpowiemy, do czego może się przydać elastyczna opaska fitness i jak dobrać odpowiednie akcesorium.

OGÓLNE INFORMACJE O GUMACH FITNESS

Guma fitness to kompaktowa opaska elastyczna wykonana ze specjalnego materiału w formie pierścienia. Obciążenie zapewnia opór, który pojawia się podczas rozciągania gumy. Podczas treningu z gumą oporową fitness możesz łatwo regulować obciążenie dzięki amplitudzie rozciągania. Ponadto gumy oporowe nie uszkadzają mięśni szkieletowych i aparatu stawowo-więzadłowego.

przyśiad z mini bandem żółtym z gumą oporową

Gumy oporowe zapewniają:

 • zwiększenie siły i elastyczności mięśni;
 • poprawę jakości ciała;
 • korygowanie sylwetki;
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego;
 • skuteczną pracę mięśni pośladków;
 • minimalny nacisk na aparat stawowo-więzadłowy.

Gumy do ćwiczeń mają wiele nazw: gumy fitness, gumy oporowe, taśmy, mini band, ekspander nóg, hip band, opaska oporowa, power band, pętla oporowa.

Gumy oporowe mają kilka poziomów obciążenia w zależności od twardości gumy: miękka, średnia, twarda, bardzo twarda. Każdy poziom odpowiada określonemu kolorowi taśmy, a zestaw kolorów zależy od producenta. Jeśli zdecydujesz się na zakup gum fitness, lepiej od razu kupić cały zestaw kilku taśm z różnym oporem. Pomoże to nie tylko trenować każdą grupę mięśni zgodnie z wymaganym obciążeniem, ale jednocześnie wykonywać ćwiczenia rąk i nóg.

Zalety wykorzystywania gum do ćwiczeń

gumy do ćwiczeń power band zestaw mocnych gum oporowych

 • Jest idealnym narzędziem do ujędrniania mięśni, pozbycia się obszarów problemowych i wiotkości, tworzenia jędrnej i elastycznej sylwetki. Ćwiczenia z gumami oporowymi pomagają pracować nad mięśniami ud, pośladków, ramion, barków, klatki piersiowej, brzucha i pleców.
 • Jest to bardzo kompaktowy i lekki ekwipunek. Możesz zabrać go ze sobą w podróż, na siłownię lub na zewnątrz. Łatwo mieści się w torbie i nie zajmuje dużo miejsca.
 • Zaletą wszystkich taśm oporowych jest równomierne obciążenie. Ponadto możesz samodzielnie kontrolować obciążenie.
 • Gumy fitness są idealne do treningów o niskim natężeniu, bez obciążania stawów i tkanki łącznej. Na przykład z gumą oporową można bardzo wydajnie pracować nad mięśniami bioder i pośladków bez wypadów i przysiadów, które nie są zalecane przy problemach z kolanami.
 • Trening z gumami oporowymi nadaje się dla osób, którym treningi z dodatkową wagą są przeciwwskazane ze względu na obciążenie kręgosłupa.
 • Gumy fitness mają wiele poziomów oporu, dzięki czemu możesz dostosować obciążenie do swoich umiejętności. Alternatywnie możesz założyć dwie opaski jednocześnie i zwiększyć obciążenie mięśni docelowych.
 • Z gumą oporową można wykonać prawie każde klasyczne ćwiczenie, natomiast obciążenie znacznie wzrośnie ze względu na opór gumy. Załóż gumę oporową podczas wykonywania przysiadów i uzyskaj dodatkowe obciążenie na mięśnie pośladków.
 • Gumy oporowe stają się coraz bardziej popularne w domowych programach fitness. Na Youtube jest wiele filmów treningowych z gumami oporowymi.
 • Guma fitness jest bardzo skuteczna w ćwiczeniu mięśni pośladkowych. Co więcej, ujędrnisz i zaokrąglisz pośladki bez rozbudowy mięśni czworogłowych.
 • To niedrogi sprzęt fitness

Jakie są rodzaje gum oporowych?

ćwicząca dziewczyna nad jeżiorem z gumą oporową Opaski fitness lateksowe (Mini Band)

Opaski lateksowe są najpopularniejszą opcją gum do ćwiczeń. Są niedrogie i wygodne. Z reguły w zestawie znajdują się 3-4 gumy o różnym oporze, dzięki czemu zawsze można dopasować obciążenie w zależności od swoich możliwości.

Materiałowe gumy fitness (Hip Band)

Gumy fitness wykonane z lateksu nie zawsze trzymają mocno, mogą się ślizgać i zwijać podczas ćwiczeń. Dlatego jako alternatywę można rozważyć materiałowe gumy oporowe, które nie zsuwają się, nie wcinają się w skórę, nie zwijają się podczas ćwiczeń. Są droższe, ale sądząc po licznych recenzjach, wygodniej z nimi trenować się.

Rurkowa gumka z uchwytami.

Rurkowa gumka z uchwytami nadaje się do szerokiej gamy ćwiczeń ramion i pleców. Uchwyty symulatora umożliwiają bezpieczne zamocowanie expandera w żądanej pozycji.

Wybieraj poziom oporu gum podczas ćwiczeń zgodnie ze swoimi możliwościami. Powinieneś czuć dobre obciążenie, a technika ćwiczeń nie powinna ucierpieć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-22
Polecam !
2022-10-05
Polecam! świetny kontakt i bardzo szybka dostawa.
pixel