Darmowa dostawa od 999,00 zł

Sprzęt do treningów w domu

2021-06-24
Sprzęt do treningów w domu

Sprzęt do treningów w domu

Chcesz zbudować mięśnie i utrzymać jędrne ciało? Pomogą Ci w tym akcesoria i sprzęt do ćwiczeń. Dzisiaj przeanalizujemy, co najlepiej sprawdzi się w domu.

SPRZĘT DO ĆWICZEŃ W DOMU

Najczęściej ludzie do domu kupują bieżnię lub rower treningowy. Jeśli chcesz zbudować mięśnie i nie masz czasu chodzić na siłownie, warto rozważyć kupno sprzętu i akcesorii do ćwiczeń. Istnieje kilka rodzajów sprzętów siłowych, które się sprawdzą w domu:

  • Kettlebell
  • Klatka treningowa
  • Sztanga
  • Worek bułgarski
  • Drążek
  • Hantle
  • Gumy oporowe

Ten sprzęt świetnie sprawdzi się do rozbudowy masy mięśniowej. Do domu raczej nie kupisz Atlasu, który zajmuje dużo miejsca. Przeanalizujemy ten sprzęt dokładniej.

Sztanga

Nie powinieneś kupować do domu dużej sztangi, ale możesz przyjrzeć się sztandze z krótkim gryfem. Taki sprzęt pomoże napompować bicepsy i triceps. Jeśli jesteś poważne nastawiony i masz dużo miejsca w domu możesz kupić sztangę z dodatkowymi obciążeniami, stojak i ławę, żeby kompleksowo ćwiczyć. Ale nawet sama sztanga z krótkim drążkiem pomoże rozbudować ramiona i będzie przydatna.

Klatka treningowa

Możesz nawet sam zrobić klatkę treningową. Za pomocą klatki treningowej łatwo wykonasz podciągania, ćwiczenia z gumami oporowymi i inne treningi. Jeśli chcesz urozmaicić swoje zajęcia sportowe, wybierz klatkę treningowa.

Kettlebell

Ci, którzy uprawiają sport, najczęściej kupują kettlebellsy do domu. Ten sprzęt jest wszechstronny i nie zajmuje dużo miejsca. Z odważnikami kettlebell możesz wykonywać różne zestawy ćwiczeń: przysiady, rwania, pompki, martwy ciąg i wiele innych. Jeśli dopiero zaczynasz trenować, wybierz ciężarki o wadze od 16 do 24 kg.

Drążek

sportowiec ćwiczenia na drążku brzuszki na drążku

Drążek świetnie sprawdzi się w domu. Jest montowany na ścianie i nie zajmuje dużo miejsca. Korzystanie z poziomego drążka pomoże Ci zaangażować wiele mięśni górnej części ciała. Jeśli chcesz wzmocnić górną część pleców, drążek będzie doskonałą opcją. Możesz również dodać odważniki do ćwiczeń na drążku poziomym.

Worek bułgarski

worek treningowy ćwiczenia dziewczyna na siłowni

Zamiast worka bułgarskiego można wykorzystać zwykły worek z piaskiem. Ale jednak lepiej kupić worek. Posiada uchwyty, co znacznie ułatwi treningi. Zaletą worka jest to, że nie jest drogi, ale pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń. Jeśli nie wiesz jakie ćwiczenia można wykonać z takim sprzętem, przeczytaj w naszym kolejnym artykule.

Hantle

Różne ćwiczenia wykonuje się z sandbagiem, kettlebells i hantlami. Owszem hantle nie zastąpią wymienionego powyżej sprzętu. Ćwiczenia z nimi są bardziej skoncentrowane. Ale jeśli nie szukasz uniwersalnych rozwiązań, można dobrać hantle do domu, aby rozbudować mięśnie ramion.

Gumy oporowe

ćwiczenia z gumami oporowymi na podwórku z trenerem

Gumy oporowe również można traktować jako sprzęt do treningu siłowego w domu. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje ekspanderów. Wygodniej jest ćwiczyć z gumami fitness, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy chcesz użyć tego sprzętu do treningu.

Jak widać, nawet sprzęt siłowy można kupić do domowych treningów. Wybierz sprzęt, który Ci odpowiada i ćwicz dla przyjemności bez odwiedzania siłowni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 706 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-22
Polecam !
2022-10-05
Polecam! świetny kontakt i bardzo szybka dostawa.
pixel