Darmowa dostawa od 999,00 zł

Uchwyty do pompek. Jakie wybrać? Jak ćwiczyć?

2022-02-04
Uchwyty do pompek. Jakie wybrać? Jak ćwiczyć?

Uchwyty do pompek. Jakie wybrać? Jak ćwiczyć?

Klasyczne pompki to kompleksowe ćwiczenie wzmacniające i rozwijające mięśnie klatki piersiowej, obręczy barkowej, ramion i mięśni brzucha.

W zależności od ułożenia rąk możesz skupić się na ćwiczeniu różnych grup mięśni: szeroka pozycja rąk - nacisk na mięśnie piersiowe, wąska pozycja rąk — nacisk na triceps. Jednocześnie w ćwiczeniach zawsze pracują mięśnie ramion, bicepsy i mięśnie brzucha. Możesz zwiększyć obciążenie i wydajność, stosując uchwyty do pompek.

Praktyczny, niedrogi i skuteczny sprzęt sportowy można zamówić online. Za pomocą uchwytów do pompek możliwe będzie prawidłowe ich wykonywanie oraz zwiększenie obciążenia dzięki możliwości pochyleniu się jeszcze niżej niż zwykle. Najważniejsze, że sprawisz, że pompki staną się wygodną i bezpieczniejszą formą ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu.

Uchwyty do pompek — to mobilny sprzęt do ćwiczeń, który nie zajmuje dużo miejsca, a pomoże w pompowaniu mięśni piersiowych, delty, mięśni górnej części pleców, ramion, brzucha. Uchwyty do pompek umożliwiają ukierunkowany trening trudno dostępnych grup mięśni ramion, stawów barkowych i mięśni brzucha. Z uchwytami ustawiasz ręce w taki sposób, aby zwiększała się amplituda pracy stawów barkowych, co umożliwia lepsze pompowanie mięśni górnej części ciała i całego ciała. Uchwyty do pompek są również dobre dla tych sportowców, którzy mają słabe nadgarstki, ponieważ usuwają niechciany nacisk z rąk i niwelują ryzyko kontuzji podczas treningu.

Jakie uchwyty do pompek wybrać?

Istnieją trzy rodzaje uchwytów do pompek:

  • składane
  • obrotowe
  • deska do pompek(push up board)

Do regularnych treningów, prostych pompek zalecamy wybór deski do pompek lub składanych metalowych uchwytów do robienia pompek. Produkty do robienia pompek skutecznie pompują mięśnie pleców, obręczy barkowej i brzucha. W oparciu o rodzaj wykonywanych ćwiczeń możesz wybrać najdogodniejsze i najskuteczniejsze podstawki do pompek.

Uchwyty do pompek wykonane są z wysokiej jakości materiałów - stali, gumy, specjalnego tworzywa sztucznego. Wszystkie podstawki do pompek mają lekką, stabilną, antypoślizgową konstrukcję. Specjalnie zaprojektowany kształt uchwytów zapewnia minimalny nacisk na stawy, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. W miejscu chwytu dłoni wykorzystano nowoczesne materiały, które zmniejszają obciążenie dłoni, zapobiegają ślizganiu się dłoni, a także pochłaniają wilgoć uwalnianą podczas treningu. Uchwyty do pompek są kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca. Mogą być używane wszędzie, nawet na zewnątrz. W sklepie internetowym 4yourhealth.pl kupisz składane modele, które pozwalają w łatwy sposób przetransportować je w dowolne miejsce.

Uchwyty do pompek - jak ćwiczyć?

Ćwiczenie pompki z metalowymi uchwytami do pompek

Ważne jest, aby zrozumieć, że pompki z podstawkami do pompek muszą być wykonywane w najwolniejszym możliwym tempie, najlepiej z zatrzymaniem się w dolnym punkcie. Ta metoda pozwoli na zwiększenie objętości tkanki mięśniowej, mięśnie stają bardziej wyrzeźbione.

Wskazówka dla początkujących - ćwiczenia z uchwytami do pompek powinny zaczynać się od kilku serii po piętnaście powtórzeń. Ilość zrobionych pompek nie jest tak ważna jak technika wykonania. Nie przeciążaj swojego ciała, we wszystkim zachowaj umiar. Najpierw zrób rozgrzewkę, aby przygotować mięśnie na silniejsze obciążenia.

Istnieje kilka podstawowych sposobów robienia pompek z uchwytami, różnią się one różnymi pozycjami dłoni. Oczywiście wszystkie rodzaje pompek działają na biceps, triceps i górną część ciała, jednak każdy indywidualny rodzaj ćwiczeń daje dodatkowe skupienie na określonych mięśniach.

Szeroki rozstaw podstawek do pompek

Dobrze działa na mięśnie klatki piersiowej, im wyższe uchwyty do pompek, tym intensywniej będzie pracować odcinek piersiowy. Jak szeroko ustawić podstawki do pompek, każdy określa sam. Aby zwiększyć obciążenie barków, możesz postawić stopy na wzniesieniu. We wszystkich odmianach pompek wydychamy w górnej pozycji, podczas wdechu uginamy ramiona.

Klasyczny rozstaw podstawek do pompek

W tej pozycji mięśnie brzucha są dodatkowo włączone. Ustawić uchwyty do pompek na szerokość ramion, utrzymujemy równe ułożenie ciała, nie dopuszczamy do ugięcia w dolnej części pleców.

Wąski rozstaw podstawek do pompek

Zaciskamy uchwyty nieco węziej, niż linia barków. Ćwiczenie angażuje tricepsy. To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zwiotczałej skóry w tym obszarze. Chcesz utrudnić ćwiczenie? Postaw uchwyty do pompek na dodatkowym wzniesieniu.

Odwrotny chwyt

Tricepsy, bicepsy i ramiona. Usiądź na podłodze plecami do uchwytów do pompek, połóż na nie ręce. Wyprostuj nogi lub zegnij je w kolanach (jest to łatwiejsza opcja) i wykonaj pełne wyprostowanie ramion.

Pionowe pompki

Postaw stopy na ścianie, podnosząc je jak najwyżej od podłogi. Uproszczona wersja tego ćwiczenia polega na tym, że stopy są na podłodze, ale nie w pozycji deski, a w pozycji kości ogonowej do góry, twoje ciało, nogi i ramiona powinny wyglądać jak ostry trójkąt. Te pompki są dobre do ćwiczenia obręczy barkowej i przednich delt.

Pompki z asymetryczną pracą rąk

Możesz wzmocnić i wyćwiczyć ramiona, łącząc różne rodzaje pompek w jednym podejściu. Ta techniki polega na tym, że jedną ręka jest ustawiona z uchwytem do pompek w szerokim rozstawie, a druga znajduje się w klasycznej pozycji. Jedną podpórkę ustawiamy ściśle pod stawem barkowym jednej ręki, a drugą w odległości 20-30 cm od stawu barkowego i chwytamy za niego drugą ręką. Możesz również umieścić jedną rękę nieco przed lub za stawem barkowym. Nie zapomnij odwrócić pozycji dłoni w lustrzanym odbiciu i wykonać drugą serię.

To tylko podstawowe metody robienia pompek, i każda z nich może być bardzo zróżnicowana. Używaj ciężarów, podwyższenia, zwiększaj zakres ruchu, ogólnie rozwijaj i eksperymentuj. Jedną z odmian pompek są pompki naprzemienne, kiedy sportowiec wykonuje ruch okrężny, przenosząc ciężar z jednej ręki na drugą. Ta metoda będzie doskonałym treningiem wytrzymałościowym.

Jak uniknąć kontuzji podczas treningu z uchwytami do pompek

Trening sportowca z uchwytami do pompek

Przede wszystkim nie rób gwałtownych ruchów i słuchaj swojego ciała. Jeśli odczuwasz silny dyskomfort w stawach lub mięśniach, zmniejsz obciążenie lub przerwij ćwiczenie. Trzymaj plecy wyprostowane i nie wyginaj ich w łuk.

Rób pompki z uchwytami, napinając ramiona i barki, i nie ciągnij swojego ciężaru mięśniami dolnej części pleców. Upewnij się, że przedramiona zawsze pozostają w tej samej płaszczyźnie, z wyjątkiem okrągłych pompek. Nie wykręcaj nadgarstków, trzymaj je w jednej pozycji podczas całego podejścia. Nie wykonuj ćwiczenia na wstrzymanym oddechu, to jeszcze bardziej skomplikuje zadanie i zwiększy ryzyko kontuzji. Podczas całego ćwiczenia nie rozluźniaj ciała, staraj się utrzymywać ciało w napięciu, brzuch i nogi również powinny być napięte.

Uchwyty do pompek są dobrym symulatorem do ćwiczenia mięśni i siły. Jednocześnie ćwiczenie z uchwytami do pompek doskonale stabilizuje kręgosłup, aktywizuje mięśnie brzucha i wzmacniają odcinek lędźwiowy. Ćwiczenia z uchwytami do pompek są idealne do uzdrowienia i wzmocnienia całego ciała.

Uchwyty do pompek, które znajdują się w naszym sklepie, są wykonane z antypoślizgowego tworzywa, dzięki czemu można je stosować na dowolnej powierzchni. Na naszej stronie znajdziesz szeroki asortyment różnego rodzaju sprzętu do treningów, zarówno w domu jak i na siłowni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-18
Produkty bardzo dobrej jakości oraz błyskawiczna przesyłka
2023-01-10
Super, szybka wysyłka. Polecam.
pixel