Darmowa dostawa od 999,00 zł

Ekspander z uchwytami: plusy i minusy, jak wybrać

2021-08-25
Ekspander z uchwytami: plusy i minusy, jak wybrać

Ekspander z uchwytami: plusy i minusy, jak wybrać

Ekspander gumowy z uchwytami to sprzęt sportowy do wzmacniania mięśni, który jest odporną na zużycie gumową rurką lateksową z dwoma plastikowymi uchwytami. Ćwiczenia z ekspanderem nie tylko urozmaicą Twoje treningi, ale również staną się doskonałą alternatywą dla ćwiczeń z hantlami.

Jakie są zalety ćwiczeń z ekspanderem gumowym, a także jak dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt sportowy?

EKSPANDER Z UCHWYTAMI OGÓLNE INFORMACJE I CECHY

Gumy z uchwytami obciążają mięśnie siłą, co jest tworzone przez opór gumy. Opór powoduje kurczenie się mięśni, co stymuluje wzrost tkanki kostnej i mięśniowej. W przeciwieństwie do hantli ekspander zapewnia napięcie mięśni w całym zakresie ruchu, zapewniając bardziej równomierne i wysokiej jakości obciążenie. Trening z ekspanderem jest bezpieczny i skuteczny, dlatego jest często polecany przez fizjoterapeutów do rehabilitacji kontuzji.

dziewczyna w adidasach ćwiczy z gumami oporowymi trening w domu

Istnieje wiele różnych typów ekspanderów (motylek, ósemka, ekspander narciarz, gumka), ale to ekspander gumowy jest wygodny i wszechstronny do obciążania wszystkich głównych grup mięśni. Ten rodzaj ekspandera jest równie skuteczny na mięśnie górnej części ciała (ramiona, barki, klatka piersiowa, plecy, brzuch) jak i dolnych (pośladki, nogi). Możesz użyć ekspandera gumowego z uchwytami:

  • w treningu siłowym do budowania mięśni
  • w treningu tonicznym dla odciążenia ciała i zwiększenia wytrzymałości mięśni
  • w treningach cardio na spalanie tłuszczu

Ekspander gumowy wykonany jest z wytrzymałej, cienkiej gumy w kształcie tuby. Długość ekspandera wynosi 120-130 cm. W zależności od twardości gumy, ekspandery mają kilka poziomów odporności, co daje różne stopnie naprężeń. Sztywność ekspandera bardzo często różni się w zależności od konkretnego producenta, nawet przy tym samym deklarowanym poziomie wytrzymałości.

Ekspander gumowy to lekki, kompaktowy i niedrogi rodzaj sprzętu, który stanie się nieodzownym atrybutem sportu zarówno w domu, jak i na siłowni. Jedną z wad ekspandera jest to, że nie jest on w stanie zapewnić takiego poziomu obciążenia, do jakiego są zdolne hantle, sztangi i maszyny do ćwiczeń. Jeśli poważnie myślisz o kulturystyce, ekspander raczej nie pomoże Ci osiągnąć dużych celów treningu siłowego.

kulturysta na siłowni trenuje z gumami do ćwiczeń gumy z uchwytem

ZALETY GUMOWEGO EKSPANDERA Z UCHWYTAMI

1. Ekspander gumowy służy do efektywnego treningu wszystkich mięśni górnej i dolnej części ciała. W takim przypadku wykonasz już znane Ci ćwiczenia, które są również istotne podczas treningu z hantlami (na przykład podnoszenie ramion na biceps, przysiady).

2. Ekspander z uchwytami jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych praktyków: obciążenie można łatwo dostosować do poziomu oporu. W takim przypadku możesz użyć kilku gum oporowych jednocześnie aby zwiększyć obciążenie.

3. Ekspander jest delikatniejszym narzędziem dla stawów i więzadeł niż hantle i sztanga, dlatego jest odpowiedni dla osób starszych i osób z ograniczeniami fizycznymi. Niektórzy eksperci twierdzą, że ekspander jest jedną z najbezpieczniejszych metod zwiększania wytrzymałości kości i zapobiegania osteoporozie.

4. Możesz samodzielnie regulować obciążenie ekspandera: jeśli nieznacznie skrócisz długość gumki, owijając ją wokół ramion, tworzy to większy opór i zwiększa obciążenie mięśni.

trenerka robi trening na ręce z gumami fitness w niebieskim stroju treningowym

5. Podczas ćwiczeń z ekspanderem aktywnie pracują mięśnie tułowia, które odpowiadają za stabilizację pozycji Twojego ciała w przestrzeni. Jest to dobre zapobieganie chorobom pleców i dolnej części pleców.

6. Gumowy ekspander z uchwytami nie ma pędu, co zmusza Cię do podążania za określonym zakresem ruchu, aby pokonać opór. Pomaga to w utrzymaniu prawidłowej techniki ćwiczeń, co oznacza efektywniejszą pracę na określonych grupach mięśniowych.

7. W sprzedaży jest gotowy zestaw taśm oporowych, które pomogą Ci stworzyć domową mini siłownię bez ciężkiego i nieporęcznego sprzętu.

8. Podczas niektórych ćwiczeń ekspander gumowy można łączyć z hantlami, aby zwiększyć obciążenie i jego bardziej równomierne rozłożenie.

Do treningu z kspanderem wygodnym i opłacalnym będzie zakup całego zestawu ekspandera gumowego o różnej sztywności. To pozwoli Ci trenować w sposób holistyczny, maksymalnie wypracowując każdą grupę mięśniową. W zestawie zazwyczaj 5 taśm oporowych o różnej sztywności (od 4,5 do 14 kg), 2 uchwyty, pasy na nogi, uchwyt na drzwi, torba.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-22
Polecam !
2023-01-10
Super, szybka wysyłka. Polecam.
pixel