Darmowa dostawa od 999,00 zł

Mata do akupresury i terapia punktowa - moda czy sprawdzone korzyści?

2021-08-18
Mata do akupresury i terapia punktowa - moda czy sprawdzone korzyści?

Mata do akupresury - moda czy sprawdzone korzyści?

Wiele osób odmawia terapii lekowej i coraz bardziej skłania się ku medycynie alternatywnej i masażowi, który jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia i profilaktyki różnych chorób. W takim przypadku wcale nie jest konieczna wizyta u masażysty. Nowoczesny przemysł medyczny produkuje szeroką gamę urządzeń do masażu do użytku domowego, na przykład matę do masażu pleców (znana jako mata do akupresury), rolki fitness, piłki do masażu i inne urządzenia. Pozostaje dokonać wyboru!

Mata do akupresury

Uzdrowiciele starożytnych Chin w 1600 p.n.e. dokonali ważnego dla ludzkości odkrycia. Na naszym ciele znajdują się punkty stymulujące, dzięki którym możemy oddziaływać na różne narządy i układy organizmu. Tak powstała akupunktura, która sprawdziła się w leczeniu i profilaktyce wielu chorób. Nie musisz nic robić, prostu połóż się na macie do akupresury lub mocno dociśnij do bolącego miejsca. Wymiary maty zależą od jej przeznaczenia - wystarczy mała mata, aby wpłynąć na strefę szyjno-kołnierzową, a znacznie większa mata jest potrzebna do leczenia kręgosłupa. Szpilki są zwykle wykonane ze stopu polistyrenu medycznego lub bezpiecznych stopów innych metali. Wielkość, kształt, kolor, umiejscowienie, stopień ostrości igieł zależą od przeznaczenia maty i stopnia wrażliwości skóry.

roller do terapii punktowej do masażu głowy

Rodzaje aplikatorów, mat i ich przeznaczenie

Wszystkie aplikatory do akupresury można podzielić na kilka grup. Urządzenia do masażu igłowego są uważane za najbardziej wszechstronne i stanowią matę z dyskami pokrytymi tępymi kolcami, umieszczonymi w jednym rzędzie. Taki dywanik, często wykonany w formie paska, jest dociskany do chorych części ciała w celu akupresury. Stosuje się go w leczeniu schorzeń kręgosłupa lędźwiowego, a także do usuwania złogów tłuszczu z ud i brzucha.

Aplikator magnetyczny to urządzenie w kształcie igły z wbudowanymi magnesami, które wytwarzają pole magnetyczne, które ma korzystny wpływ na organizm. Magnesy poprawiają metabolizm, obniżają poziom cholesterolu i zapobiegają powstawaniu zakrzepów krwi. Dodatkowo połączenie igieł i magnesów doskonale wpływa na odchudzanie i walkę z cellulitem.

Mata do masażu, zwana matą do akupresury, wyróżnia się tym, że kolce znajdujące się na miękkim podłożu mają podwójne ostrze, co nie pozwala im przebić skóry. Najczęściej kupujący proszą o taką metę - duża mata na miękkim podłożu.

Dużą popularnością cieszą się aplikatory w postaci wałka masującego, które dobrze sprawdzają się w likwidowaniu zastojów w przypadku skoliozy w górnym odcinku kręgosłupa czy bólów głowy, przy płaskostopiu i stopie końsko-szpotawej.

wałek do akupunktury terapia punktowa

Fitness wałek do masażu

Nazywany również cylindrem do masażu, to przydatne urządzenie jest niezbędne dla osób aktywnych w sporcie, ponieważ wałek łagodzi napięcie mięśni i pomaga w regeneracji po ciężkich treningach. Dzięki wytłoczonej powierzchni, ten wałek masujący działa punktowo na ciało i ma działanie drenażu limfatycznego, dlatego podczas sesji masażu toksyny, kwas mlekowy i nadmiar płynu są aktywnie usuwane z tkanki podskórnej. Ruchy masujące rolkami łagodzą napięcie zmęczonych mięśni, zwiększają elastyczność tkanki łącznej i mięśniowej oraz rozgrzewają mięśnie przed treningiem.

Wybierając roller do masażu w sklepie, weź pod uwagę poziom swojej sprawności sportowej. Dla początkujących odpowiednie są gładkie wałki lub masażery z lekkim reliefem, a doświadczeni sportowcy docenią wałki z wyraźną wytłaczaną powierzchnią.

różowy wałek do masażu i ćwiczeń z wypustkami mata

Jeśli pracujesz w biurze i niewiele się ruszasz, taki masaż pomoże Ci pozbyć się skutków braku aktywności fizycznej, usunąć osady soli na plecach i poprawić krążenie krwi w całym ciele. Istnieje specjalny zestaw ćwiczeń z rollerem, które częściowo zastąpią trening sportowy na siłowni. Zasada działania wałka jako przyrządu gimnastycznego jest dość prosta - musisz umieścić go pod dowolną częścią ciała i zacząć się poruszać.

Możesz wybrać dowolny z różnych masażerów i używać go do celów kosmetycznych i zdrowotnych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 706 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-20
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Polecam
2022-10-13
Super obsługa
pixel